Saç Kök Hücre Tedavisi

Saç kök hücre tedavisi şüphesiz bugüne kadar saç dökülmesi tedavisi için en umut verici ve gelişmiş, cerrahi olmayan tedavi yöntemidir. Kök hücreler, vücutta bulunan ve çeşitli hücre tiplerine dönüşebilen öncü hücrelerdir. Saç kökleri de kök hücreleri içerir. Bununla birlikte, saç kök hücreleri, hasar görmüş ya da pasif hale geçmiş olabilir. Yağdan elde edilen kök hücreleri kafa derisine enjekte ederek, hasar gören saç köklerini onarabilir ve yeni saçların büyümesini etkili bir şekilde uyarabilirler. Kök hücre kaynağı olarak yağın seçilme sebebi vücutta kök hücrenin en fazla bulunduğu doku olmasıdır. Öyle ki yağ dokusunda kemik iliğinin 1000 katı kök hücre bulunur.

Saç kök hücre tedavisi için kişide en fazla yağın bulunduğu vücut bölümlerinden (karın, basen vs) alınan yağdan özel bir işlem ile 1-2 saat içerisinde kök hücreler ayrıştırılır. Yağdan ayrıştırılan kök hücreler saçlı ve saçsız deriye enjekte edilir.  Kök hücre ile saç tedavisi mevcut kıl köklerini güçlendirir, uykuda olan kıl foliküllerini büyüme fazına girmek üzere harekete geçirir. Saça kök hücre tedavisi mevcut aktif olmayan ve zayıf saç köklerini aktif hale getirerek büyümeye teşvik edebilir.Kök hücre tedavisi, saç dökülmesi için tek başına bir tedavi yöntemi olarak veya daha iyi sonuçları elde etmek için saç ekimi ile birlikte uygulanabilir.

 

Neden Kök Hücre Tedavisi?

Saç dökülmesinin birçok nedeni vardır. Genetik saç dökülmesi olsa bile, saç dökülen alanlarda yağ dokusunun azaldığı görülmektedir. Saç ekimi ile ekilecek saçların daha iyi beslenebilmesi için ekim bölgesinde yeteri kadar yağ tabakası olması gerekir. Organik saç ekimi yönteminde, saçlı dokunun ihtiyacı olan ve zamanla azalan yağ tabakasının, vücudun farklı bölgelerinden alınan yağ ile tekrar yerine konulduğu için operasyonun başarısını pozitif yönde etkilemektedir.

Sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Saç ekim alanının daha verimli hale getirilmesini sağlar. Yapılan saç ekiminden %98 oranında olumlu sonuçlar alınmasına yardımcı olur. Kaza veya yanık nedeni ile oluşan yağ kaybının tedavi edilmesini sağlar. Bölgeye transfer edilen saçların köklerini besler ve saçların tutunmasını daha kolay hale getirir.

Hangi yöntemin size uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve ücretsiz konsültasyon hizmetimizden yararlanabilirsiniz.